SOFAMI

Pierwsza w Polsce platforma internetowa do projektowania mieszkań i zakupów online.

REZULTATY

90%

Intencja zakupu wśród osób z grupy docelowej marki.

ZADANIE

Zadanie przed którym postawił nas Klient to stworzenie strategii biznesu, która przekształciłaby słabo prosperujący salon meblowy w małej miejscowości na Mazurach w prężnie funkcjonującą firmę.

ANALIZA RYNKU I STRATEGIA MARKI

Na zlecenie Klienta agencja przeprowadziła gruntowną analizę konkurencji w Polsce i za granicą. Ponadto agencja przeprowadziła kilka rund badań jakościowych w postaci wywiadów pogłębionych (IDIs) z osobami kupującymi meble wypoczynkowe. Dodatkowo agencja, po fazie badań jakościowych, przeprowadziła ilościowe badania ankietowe na próbie 200 osób.

W wyniku przeprowadzonych badań agencja przygotowała segmentację rynku oraz zarekomendowała Klientowi grupę docelową oraz koncept pozycjonujący nowej marki.

IDENTYFIKACJA WIZUALNA I KOMUNIKACJA MARKI

Na bazie przygotowanej strategii marki obejmującej m. in. jej wartości, atrybuty, osobowość, nazwę, hasło, elementy komunikacji werbalnej i kod kolorystyczny agencja stworzyła materiały identyfikujące nową markę w postaci logo, wizytówek, papieru i kopert firmowych, ulotek sprzedażowych, plakatów oraz reklamy prasowej i outdoor. Dodatkowo agencja stworzyła platformę internetową www.sofami.pl.

Inne realizacje